22 stycznia / godz. 04:07 | Na stronie 267 osób | ISSN 2084-1485
Rejestracja

penguins.pl

Dawid Szewczyk 06.01.2018; 12:09 | źródło: n\a
obrazek_news

Gustavsson bliski zatrzymania Kanady

Zakończyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w Buffalo. Kanadyjczycy po zaciętym finale pokonali Szwedów 3:1. Decydująca bramka padła na 100 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry. Z bardzo dobrej strony na turnieju pokazał się w szwedzkiej bramce Filip Gustavsson.

Gustavsson to kolejna ogromna nadzieja w bramce Penguins. Draftowany przez nasz zespół w drugiej rundzie draftu w 2016 roku golkiper był podstawowym bramkarzem reprezentacji Szwecji na turnieju w USA. Gustavsson wystąpił w siedmiu spotkaniach mistrzowskiej imprezy, jego skuteczność obron wynosiła 92,41% a średnio puszczał on 1,81 bramki na mecz.

Filip musi zadowolić się srebrnym medalem MŚ mimo świetnej gry pokazanej w finale. Gustavsson na co dzień występuje w SHL w barwach Lulea HF, ale prawdopodobnie po tym występie na MŚ będzie powoli przenosił się za ocean. 

Jak więc widać nie tylko Matt Murray oraz Tristan Jarry są naszymi opcjami bramkarskimi na następne lata. O Gustavssonie z pewnością wkrótce usłyszymy ponownie. 

» wróć do strony głównej Zobacz także M48.: VGK - PIT 7:3 - Słaby mecz w Vegas Mecz #48: Golden Knights vs. Penguins M47.: ARI - PIT 2:3 OT - Wymęczone zwycięstwo w Arizonie Mecz #47: Coyotes vs. Penguins Blandisi najnowszym Pingwinem; Brassard w Blue Jackets?

Komentarze (DISQUS)

comments powered by Disqus
więcej więcej