15 października / godz. 22:32 | Na stronie 251 osób | ISSN 2084-1485
Rejestracja

penguins.pl

Dawid Szewczyk 18.05.2018; 18:09 | źródło: n\a
obrazek_news

Pingwiny szukają wzmocnień w Europie. Riikola nowym defensorem

Skauci Penguins są aktywni podczas trwających Mistrzostw Świata Elity w Danii. Efektem tego jest podpisanie reprezentacja Finlandii, Juuso Riikolę na roczny kontrakt. 

Riikola występuje na pozycji defensora. Ma 24 lata i mierzy 184 centrymetry. Riikola to jeden z lepszych defensorów drużyny KalPa Kuopio w ostatnich sezonach, na co dzień grającej w fińskiej SM-Liidze. Dobra gra zaowocowała pierwszymi w tym roku powołaniami do seniorskiej kadry Finlandii, a to zaś pierwszym kontraktem Riikoli za oceanem. 

Riikola bardzo dobrze zna się z Ollim Maattą. Obydwaj występowali w tym samym czasie na Mistrzostwach Świata Juniorów w fińskich barwach. 

Fin ma wzmocnić naszą głębię w defensywie, która w ostatnich latach znacznie się uszczupiła. Sezon zapewne rozpocznie w AHL, ale dla samego zawodnika jak i klubu cel jest jeden  gra w NHL. Teraz wszystko zależy już tylko od Riikoli i od tego jak dopasuje się do stylu gry za oceanem. 

» wróć do strony głównej Zobacz także Justin Schultz po operacji M4.: MTL - PIT 4:3 SO - Pingwiny dalekie od ideału Mecz #4: Canadiens vs. Penguins M3.: PIT - VGK 4:2 - Pierwszy pingwini hat-trick Kessela! Mecz #3: Penguins vs. Golden Knights

Komentarze (DISQUS)

comments powered by Disqus
więcej więcej