15 października / godz. 21:38 | Na stronie 252 osób | ISSN 2084-1485
Rejestracja

penguins.pl

Dawid Szewczyk 27.07.2018; 20:49 | źródło: n\a
obrazek_news

Tristan Jarry zakontraktowany

Ostatni letni obowiązek naszego menadżera został dopełniony. Po długich negocjacjach klub doszedł do porozumienia z Tristanem Jarrym. Bramkarz podpisał dwuletnią umowę.

Jarry nie mógł dogadać się z klubem. Powodem nie były jednak pieniądze, a kontrakt. Klub chciał aby Jarry nadał miał umowę two-way czyli mógł grać zarówno w NHL jak i AHL. Sam zawodnik chciał mieć zapewnioną grę na poziomie NHL. Jarry to 24-letni golkiper i chce w końcu dostać szansę na regularną grę. 

Rutherford nie chciał jednak podpisać takiej umowy. Nasz menadżer twierdzi, że Jarry jeszcze musi się rozwinąć. Dodatkowo sytuacji nie ułatwia dobra forma DeSmitha w poprzednim sezonie, który ostatecznie w końcówce sezonu był backupem Murraya. 

Ostatecznie obie strony spotkały się w środku drogi. W pierwszym roku obowiązywania kontraktu Jarry będzie mógł grać także w AHL, ale w drugim już umowa zmieni się na one-way i Tristan będzie musiał dostać szansę w NHL albo... zostać wytransferowany do innej drużyny. Tego jednak zapewne wszyscy w Pittsburghu woleliby uniknąć. Dodatkowo Rutherford podobno obiecał Jarry'emu, że walka o drugie miejsce w bramce Pens odbędzie się w pre-season. Jeśli Jarry zagra tam lepiej niż DeSmith to zapewne on zacznie sezon w NHL. 

Zawodnik zarobi 675 tysięcy dolarów rocznie. 

» wróć do strony głównej Zobacz także Justin Schultz po operacji M4.: MTL - PIT 4:3 SO - Pingwiny dalekie od ideału Mecz #4: Canadiens vs. Penguins M3.: PIT - VGK 4:2 - Pierwszy pingwini hat-trick Kessela! Mecz #3: Penguins vs. Golden Knights

Komentarze (DISQUS)

comments powered by Disqus
więcej więcej