W pierwszej rundzie z Flyers

Znamy już naszego rywala w pierwszej rundzie tegorocznych play-offs. Emocji szykuje się ogrom bowiem zagramy z Philadelphia Flyers, a więc czekają nas długie derby Pensylwanii.

Penguins w sezonie zasadniczym wygrali wszystkie cztery spotkania przeciwko Flyers zdobywając w każdym po pięć bramek. Najbardziej wyrównane były mecze w Pittsburgu bowiem te Pens wygrywali dopiero po dogrywkach, mecze na wyjeździe kończyły się pewnymi zwycięstwami Pens.

Ostatni raz w play-offach graliśmy z Flyers w 2012 roku. Wówczas to faworyzowani do zdobycia Pucharu Stanleya Penguins odpadli w pierwszej rundzie z Flyers w sześciu meczach. Była to jedna z największych niespodzianek play-offów.

Nie ma co jednak ukrywać, że wyniki w sezonie zasadniczym czy historia rywalizacji w play-offach nie mają teraz już najmniejszego znaczenia. Każda drużyna rozpoczyna rywalizację z czystym kontem. Penguins rozpoczną batalię dwoma meczami na własnym lodzie gdzie w tym sezonie przegrali tylko 9 spotkań w regulamnowym czasie gry. Terminarz powinniśmy poznać dzisiaj w nocy, ale pierwszy mecz powinien odbyć się w środę lub czwartek. 

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.