Znamy skład na opening night! Są niespodzianki!

W dniu dzisiejszym Penguins odesłali ostatnich zawodników przed sezonem do AHL. Tym samym w Pittsburghu pozostało 24 zawodników w czym jeden znajduje się na IR, a więc zespół mieści się w 23—osobowym limicie.

Trener Mike Sullivan zaskoczył. Do AHL oprócz Zacha Trotmana został odesłany Zach Aston-Reese. Sullivan decyzję tą tłumaczy faktem rozwoju Zacha i powrotu do dobrej gry po kontuzji. Bez większych wątpliwości stwierdził, że Aston-Reese to zawodnik na poziomie NHL i wkrótce do ligi wróci. 

Dzięki odesłaniu Aston-Reese'a w składzie znalazło się miejsce dla rewelacji tegorocznego campu czyli Juuso Riikoli, który oficjalnie znalazł się w składzie Penguins na otwarcie sezonu. Oznacza to, że Pens sezon rozpoczną z ośmioma defensorami. Dumoulin jest jednak kontuzjowany i ma status day-to-day przez co nie wiadomo czy zagra w czwartek. Póki co Riikola trenuje w pierwszej linii z Letangiem i hierarchii defensorów jest aktualnie ponad Ruhwedelem. Jest to z pewnością informacja, która cieszy sporą rzeszę fanów jakich zdołał zyskać w ostatnich tygodniach Riikola.  

Zawodnikiem, który znalazł się na IR jest Tristan Jarry. Nasz młody golkiper doznał kontuzji dzięki czemu Casey DeSmith rozpocznie sezon u boku Matta Murraya. 

Pełny skład Penguins prezentuje się następująco:

Napastnicy: Sidney Crosby, Jewgienij Małkin, Jake Guentzel, Patric Hornqvist, Carl Hagelin, Phil Kessel, Dominik Simon, Derick Brassard, Bryan Rust, Matt Cullen, Riley Sheahan, Zach-Aston Reese, Daniel Sprong, Derek Grant.

Obrońcy: Kris Letang, Juuso Riikola, Olli Maatta, Jack Johnson, Jamie Oleksiak, Justin Schultz, Chad Ruhwedel

Bramkarze: Matt Murray, Casey DeSmith

Pierwszy mecz sezonu Penguins rozegrają już w czwartek przeciwko Washington Capitals. 

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.