Mecz #13: Penguins vs. Devils

Nietypowo bo w poniedziałek Pingwiny rozegrają kolejne spotkanie tego sezonu. Będzie to pierwsze w tym roku starcie z New Jersey Devils. 

Pingwiny po ostatniej porażce z Toronto spadły na drugie miejsce w dywizji kosztem New York Islanders. Dzisiejsze zwycięstwo jednak może pomóc odzyskać ponownie pierwsze miejsce w dywizji.

Devils po dobrym starcie sezonu również osiedli na laurach. Na 11 spotkań Devils wygrali 5 i aktualnie z 11 punktami zajmują ostatnie miejsce w naszej dywizji. New Jersey nie zdobyło żadnego punktu od trzech spotkań. 

W ostatni meczu Pingwiny wyglądały jak drużyna bez żadnego pomysłu na grę, bez serca. Niepokoi fakt, że w tym sezonie nasz zespół gra nieźle jak na razie jedynie na wyjazdach. Gdy zawodnicy grają w Pittsburghu i nie spędzają ze sobą czasu między meczami ich gra wygląda słabiej. To taka uwaga warta wspomnienia.

Obydwie drużyny będą więc dzisiaj walczyć o przełamanie złej passy. Pens do meczu zapewne przystąpią w takim samym składzie czyli zapewne bez Brassarda i Schultza. Derick podobno robi postępy i niedługo powinien wrócić do zajęć na lodzie.

Dla New Jersey nie zagra dzisiaj Bratt i Santini. Obydwaj leczą kontuzje górnej partii ciała. 

Przewidywany skład Penguins:


Matt Murray

MATT MURRAY


Przewidywany skład Devils:

Hall  Hischier  Palmieri
Johansson  Zajac  Wood
Coleman  Seney Stafford
Boyle  Dea  Gabriel

Mueller  Vatanen
Greene Severson
Butcher  Lovejoy

Kinkaid

Początek meczu już o godzinie 1:00 czasu polskiego. Transmisja tradycyjnie na NHL.tv.

Let's Go Pens! 


POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.