Mecz 56.: Penguins vs. Flyers

Derby Pensylwanii dobrą okazją na przełamanie złej pasy? Oby. Pingwiny bowiem notują swoją fatalną serię, która powoduje, że zaraz możemy znaleźć się za play-offową burtą.

Pens aktualnie mają tylko jeden punkt przewagi nad Caroliną, która walczy o ostatnią dziką kartę. Tuż za Canes są Sabres z dwoma punktami straty. Widać więc jak napięta jest sytuacja w Pittsburghu. Porażka w dzisiejszym meczu może oznaczać kolejny spadek w tabeli we wtorek.

Powodów do paniki jak na razie jeszcze nie ma. Strata do drugich w dywizji Capitals to nadal tylko cztery punkty, ale pierwsi Islanders odskoczyli nam już wyraźnie  na przewagę aż dziewięciu oczek.

Flyers zresztą także walczą o życie i play-offy. Wcale nie są jeszcze skreśleni w walce o rozgrywki posezonowe. Strata pięciu punktów do Pens może dzisiaj stopnieć do trzech, a więc będzie to spotkanie ogromnej wagi dla obydwu drużyn.

Pingwiny bez pomysłu na grę, pogrążone w kryzysie i kontuzjach tak można opisać krótko aktualny stan naszej drużyny. Nie strzelają bramek gwiazdy, kontuzjowany jest Małkin, fatalnie gra nasze powerplay to wszystko przekłada się na wyniki. Gdyby bottom lines grało tak jak teraz, a nasze pierwsze dwie linie były produktywne na swoim standardowym poziomie to notowalibyśmy teraz serię zwycięstw.

A złych informacji z Pittsburgha nie widać końca. Teraz kontuzjowany może być Bjugstad po meczu w Tampie. Wiele wskazuje na to jednak, że Nick będzie w pełni gotowy do gry na dzisiejsze spotkanie.

W porannym treningu udział brali Małkin, Aston-Reese oraz Schultz. Wiele wskazuje na to, że Geno wróci dzisiaj d ogry i zagra w linii z Kesselem i Bjugstadem. 

Do gry powróci dzisiaj także Matt Murray, który już ostatnio był backupem DeSmitha. Oby te dwa impulsy pobudziły zespół do lepszej gry.

Na powrót Schultza i Aston-Reese'a nadal będziemy musieli poczekać.

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel — Crosby  Rust
Bjugstad  Małkin  Kessel
Pearson  McCann Simon
Wilson Cullen  Hornqvist

Pettersson  Letang
Dumoulin  Johnson
Maatta Riikola

Murray

Przewidywany skład Flyers:

Lindblom — Couturier  Voracek
Van Riemsdyk  Giroux  Konecny
Laughton  Patrick  Simmonds
Varone  Worobjow  Raffl

Proworow  Sanheim
MacDonald  Gostisbehere
Hagg Gudas

Hart

Początek spotkania o godzinie 1:00 czasu polskiego. Transmisję znajdziecie na NHL.tv!

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.