Mecz #60: Devils vs. Penguins

W dniu przerwy od rozgrywania spotkań Penguins udali się do New Jersey gdzie dzisiaj zagrają ostatnie w tym sezonie spotkanie z New Jersey Devils.

Z Devils w tym sezonie gra nam się fatalnie, póki co przegraliśmy wszystkie trzy spotkania i nie ma znaczenia fakt, że Diabły to aktualnie jedna ze słabszych drużyn w lidze. Znaczenie dzisiejszego meczu dla Pingwinów jest jednak znacznie większe niż poprzednich pojedynków z New Jersey. Pens co prawda po zwycięstwie z Rangers wskoczyli na pozycję dającą pierwszą dziką kartę i zrównali się punktami z trzecimi w dywizji Blue Jackets, ale porażka w dzisiejszym meczu równie dobrze może oznaczać ponowny spadek na miejsce poza play-offami.

Pens nie mają też najłatwiejszego terminarza w następnych dniach. Spotkania z Sharks oraz Blue Jackets, a także nieprzewidywalny mecz na otwartym stadionie z Flyers. Tym bardziej kluczowe jest aby dobrze rozpocząć ten tydzień od zwycięstwa z Diabłami.

W Pittsburghu można jednak znaleźć w końcu nadzieję na poprawę sytuacji. W ubiegły weekend odblokował się Małkin, który w dwóch spotkaniach zdobył cztery bramki. Do gry powrócił Justin Schultz, który jest ogromnym wzmocnieniem naszej defensywy oraz postacią, która także może mieć ogromny wpływ na grę Geno. 

Weekend obył się także bez kontuzji w naszym zespole. Nadal poza składem pozostaje jedynie Olli Maatta. 

Devils w ostatnich 10 spotkaniach mają bilans 4-5-2, ale ostatnie dwa mecze New Jersey to dwa zwycięstwa. Ostatnio z Buffalo Sabres 4:1. New Jersey nadal ma sporo kontuzji w swoich szeregach. Nie zagrają Hall, Zacha, Coleman oraz Vatanen.

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel — Crosby Rust
Kessel Małkin Aston-Reeese
Blueger McCann  Bjugstad
Simon Cullen  Hornqvist

Dumoulin  Letang
Johnson Schultz
Pettersson  Ruhwedel

Murray

Przewidywany skład Devils:

Johansson — Hischier Bratt
Wood Zajac  Palmieri
Agostino  Rooney  Anderson
Gabriel  Seney  Stafford

Green Severson
Mueller  Gryba
Butcher  Lovejoy

Kinkaid

Początek spotkania o tradycyjnej 1:00 czasu polskiego. Transmisja na NHL.tv.

Let's Go Pens!

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.