Mecz #76: Stars vs. Penguins

Penguins po zwycięstwie w Nashville pojechali do Dallas gdzie dzisiaj czeka ich mecz z miejscowymi Stars. Podopieczni Mike'a Sullivana powalczą o kolejne odrobienie strat.

Sytuacja Penguins w tabeli wygląda bardzo ciekawie. Aktualnie Pens zajmują trzecie miejsce w dywizji z 91 punktami. Tyle samo punktów mają drudzy Islanders, New York rozegrał jednak o jedno spotkanie mniej. O trzy punkty więcej od Penguins mają Capitals przy takiej samej liczbie rozegranych spotkań. Wciąż mamy więc spore szanse na pierwsze miejsce w dywizji. Pomyśleć tylko, że gdyby nie ostatnie wpadki w ostatnich minutach meczów bylibyśmy już zrównani punktowo z Capitals...

Jednak należy pamiętać także o tym co dzieje się z naszymi plecami. Czwarci są Canes, którzy mają co prawda 4 punkty mniej niż Pens, ale także o 2 spotkania rozegrane mniej.

Pingwiny zagrają jeszcze osiem meczów. Po drodze będzie kolejne spotkanie z Hurricanes oraz Predators, ale także po dwa mecze z Rangers i Red Wings, które przed play-offami powinny być must-win dla Pens. Powinny...

Bowiem kontuzje nie odpuszczają w naszym zespole. Na temat Jewgienija Małkina zapadła grobowa cisza. Na szczęście wszystko wygląda na to, że Letang po kontuzji to nadal Letang w świetniej formie, bliski powrotu jest Maatta co wywoła walkę o miejsce w składzie. Boli jednak brak takich zawodników w ofensywie jak Aton-Reese oraz Geno właśnie.

Niezwykle intrygującą sprawą jest postawa Murraya, który w ostatnich 10 spotkaniach broni kapitalnie ze skutecznością niemal 94%. Mattowi zdarzają się jednak ogromne błędy w ostatnich minutach spotkania przez które ostatnio przegraliśmy mecze po dogrywkach i karnych z Hurricanes oraz Flyers. Murray także zawinił w Nashville, tam jednak udało się już wygrać po karnych. Ciekaw jestem czym jest spowodowana taka dekoncentracja Matta w finalnych minutach. 

Łatwe spotkanie nam się dzisiaj także nie zapowiada bowiem Dallas walczy o miejsce w play-offach. Aktualnie pierwsza dzika karta na zachodzie i tylko trzy punkty przewagi nad Minnesotą, która ma drugą dziką kartę. Ostatnio Stars przegrali jednak z Colorado 3:1.

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel — Crosby — Rust
Simon — Bjugstad — Hornqvist
McCann — Blueger — Kessel
Johnson — Cullen — Wilson

Dumoulin — Letang
Johnson — Schultz
Pettersson — Gudbranson

Murray

Przewidywany skład Stars:

Hintz — Seguin  Radułow
Benn Dickinson  L'esperance
Janmark  Faksa Comeau 
Cogliano  Spezza  Ritchie

Lindell  Klingberg
Heiskanen  Polak
Fedun  Lovejoy

Bishop

Początek spotkania o godzinie 1:00 czasu polskiego. Transmisja tradycyjnie na NHL.tv.

Let's Go Pens!

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.